نمایندگی تعمیر پرینتر شارپ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

پرینتر حرارتی چیست؟

چاپگر حرارتی یک چاپگر است که برای تولید تصویر بر روی کاغذ، از گرما استفاده می شود، با توجه به کیفیت چاپ، سرعت و پیشرفت های فناوری، این پرینترها به طور فزاینده ای محبوب شده اند و بیشتر در صنایع هواپیمایی، بانکداری، سرگرمی، مواد غذایی و صنایع بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرد.

برخلاف چاپگرهای جوهر افشان، چاپگرهای حرارتی برای تولید تصاویر، جوهر مایع را از طریق نازل اسپری نمی کنند. در عوض، چاپگرهای حرارتی از عناصر گرمایشی کوچک برای فعال یا انتقال رنگدانه ها استفاده می نمایند.

 پرینترهای حرارتی معمولاً برای چاپ برچسب ها، علائم ایمنی، نشانگرهای تنظیم راه، بارکد ها، برچسب های حمل و نقل و سایر موارد سنگین استفاده می شود.

چاپگرهای حرارتی چگونه کار می کنند؟

دو دسته مجزا از چاپگرهای حرارتی وجود دارد: پرینترهای حرارتی مستقیم و چاپگرهای انتقال حرارتی. در ادامه نحوه کار هریک جداگانه  توضیح داده می شود:

پرینترهای حرارتی مستقیم

پرینترهای حرارتی مستقیم از کاغذهای شیمیایی استفاده می کنند که هنگام گرم شدن توسط سر چاپ حرارتی تاریک می شوند، همچنین این پرینتر ها مستقیم از جوهر، تونر یا روبان جداگانه استفاده نمی کنند؛ از پرینترهای حرارتی مستقیم بیشتر برای چاپ مواردی مانند رسید و برچسب حمل و نقل استفاده می شود.

پرینترهای انتقال حرارتی

چاپگرهای انتقال حرارتی از یک سر چاپ حرارتی برای انتقال جوهر جامد و یک Ribbon بر روی منبع برچسب (که معمولاً از وینیل ، پلی استر ، نایلون یا سایر مواد ضخیم تر تهیه می شود) برای تولید چاپ دائمی استفاده می کنند. Ribbon معمولاً از مومT رزین یا ترکیبی از آن ساخته می شود و با گرما و فشار به سطح منبع برچسب وصل می گردد.

این مطلب را از دست ندهید   کمرنگ شدن چاپ در پرینتر

مزایای استفاده از چاپگر حرارتی چیست؟

دلایل مختلفی برای در نظر گرفتن یک پرینتر حرارتی برای تأسیسات شما وجود دارد. در اینجا چند مزیت برای سرمایه گذاری روی چاپگر حرارتی آورده شده است:

بادوام

برچسب ها و علائم ایجاد شده با چاپگرهای حرارتی دوام بیشتری دارند و در مقابل شرایط آب و هوایی متنوع تری نسبت به موارد چاپ شده با جوهر مقاوم ترند.

همه کاره

 چاپگرهای انتقال حرارتی می توانند اسناد، برچسب ها و علائمی را که نیازهای مختلفی را برآورده می کند، از جمله برای برچسب های فلش قوس بادوام، نشانگر کف و متن مبتنی بر گرافیک و برچسب هایی که برای شرایط سخت مانند سردخانه مناسب می باشد.

نگهداری کمتر

 با وجود قطعات متحرک کم، چاپگرهای حرارتی امکان خرابی کمتری دارند، نگهداری آنها راحت تر بنابراین قابل اطمینان تر از چاپگرهای جوهر افشان هستند.

مضرات چاپگر حرارتی چیست؟

باید توجه داشت که با تمام مزایایی که برای استفاده از پرینترهای حرارتی وجود دارد، آنها بدون ضرر و اشکال نیستند. در اینجا چند مشکل وجود دارد که ممکن است در اثر استفاده از پرینترهای حرارتی بوجود آید.

هزینه

 مواد ویژه ای که در فرآیند چاپ حرارتی به کار می روند بسیار گران تر از همتایان جوهر افشان هستند. حتی ابتدایی ترین پرینتر حرارتی ممکن است قیمتی به مراتب بالاتر داشته باشد.

انتخاب رنگ

چاپگرهای حرارتی رنگ های کمتری چاپ می کنند و گرمای زیاد انتخاب موم و رزین را محدود می کند. هر دو عامل گزینه های رنگ و برنامه را محدود می کنند، به همین دلایل، کاربران نمی توانند عکس های با کیفیت بالا با چاپگرهای حرارتی چاپ کنند.

این مطلب را از دست ندهید   اهمیت فیوزینگ در پرینتر

موارد استفاده از چاپگر انتقال حرارتی

علائم و برچسب های بادوام

 چاپگرهای انتقال حرارتی می توانند علائم و برچسب هایی را که در محیط های سخت قرار دارد چاپ کند و الزامات OSHA و NFPA را برآورده کند، از جمله برچسب های فلش قوس، علائم دریایی، علائم ایمنی و موارد دیگر.

علامت گذاری

 افزایش کارآیی و ایمنی با علامت گذاری در کف، می تواند برای ایجاد مسیرها، مناطق کمربندی خاموش و هشدار دادن به عابر پیاده برای حمل و نقل مورد استفاده قرار گیرد.

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 15 =