نمایندگی تعمیر پرینتر شارپ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

10 مشکل رایج پرینتر شارپ که می توانید خودتان آنها را برطرف کنید

هنگامی که یک پرینتر شارپ اداری یک وظیفه خود را انجام نمی دهد، به راحتی احساس ناامیدی می کنید. و اگر آن دستگاه معیوب یک پرینتر شارپ چند منظوره (MFP) است که به عنوان اسکنر و دستگاه کپی شما نیز عمل می کند، زمان گرانبهای کسب و کار خود را از دست می دهید و بهره وری متضرر می شود. این کافی است که شما را مجبور کند دستان خود را برای تسلیم بالا بیندازید. با این حال، بسیاری از مسائل را می توان با استفاده از دانش پرینتر شارپ DIY حل کرد. برای کمک به شما در راه اندازی مجدد با کمترین زمان وقفه، ممکن است ما لیستی از 10 مشکل رایج زیر در پرینتر شارپ و نحوه رفع آنها را تهیه کنیم.

 1. به پرینتر شارپ پاسخ نمی دهد

قبل از اینکه عمیقاً به مشکلات و راه حلهای رایج پرینتر شارپ بپردازیم، بهترین شیوه هایی را که تکنسین های چاپ مدیریتی ما ابتدا دنبال می کنند، در نظر بگیرید. همیشه مطمئن شوید که اصول اولیه قبل از حل مشکلات رایج پرینتر شارپها بررسی شده است:

 • آیا پرینتر شارپ روشن است؟
 • کاغذ داره؟
 • آیا همه کابلهای لازم متصل هستند؟
 • آیا همه اتصالات بی سیم به درستی کار می کنند؟
 • آیا جوهر پرینتر شارپ یا کارتریج های تونر را چک کرده اید؟

با پاسخ به این سوالات، می توانید با برخی از راه حل های زیر بیشتر تحقیق کنید.

 1. پرینتر شارپ چاپ نمی کند

آیا در صفحه کنترل پیام های خطایی دریافت می کنید یا فقط احساس می کنید کار چاپ شما در جایی در فضای مجازی گیر کرده است؟ در حالی که ساده ترین راه حل این است که دکمه روشن / خاموش را فشار دهید و پرینتر شارپ خود را مجدداً راه اندازی کنید، ضروری است که بررسی کنید که آیا تنظیمات چاپ صحیح را انتخاب کرده اید-ترجیحاً قبل از ارسال دوازده نسخه از سند خود به دستگاه دیگری که در اتاق بعدی واقع شده است.

این مطلب را از دست ندهید   تمیز کردن رولر پیکاپ

اگر راننده پرینتر شارپ شما دارای ارتباط دو طرفه است، ممکن است حتی قبل از مراجعه به پرینتر شارپ در مورد مشکلی به شما هشدار داده شود تا در سینی چاپ چیزی را که منتظر شما است پیدا نکنید. خوشبختانه، این هشدارها اغلب به شما می گویند مشکل چیست و تاکتیک های عیب یابی را توصیه می کند. در صورت عدم موفقیت، پرینتر شارپ را خاموش کنید، چند دقیقه منتظر بمانید و سپس برنامه پرینتر شارپ و نرم افزار خود را مجدداً راه اندازی کنید.

 1. کیفیت چاپ بد

ممکن است بی اهمیت به نظر برسد، اما کاغذی که روی آن چاپ می کنید می تواند تفاوت عمده ای در کیفیت نهایی چاپ شما ایجاد کند. به طور کلی، کاغذهای عکس که توسط سازنده پرینتر شارپ شما فروخته می شود، مشکلات کمتری نسبت به کاغذ پرینتر شارپ عمومی دارد. اما چه چیزی مهمتر است؟ تنظیمات پرینتر شارپ را با آنچه چاپ می کنید مطابقت دهید.

این به معنای فراتر از اطمینان از انتخاب نوع درست کاغذ است. همچنین به معنی انتخاب تنظیمات مناسب کیفیت چاپ برای صفحات چاپ شده شما می باشد. آیا می خواهید برای ارائه عکس چاپ کنید یا این فقط یک کپی از ایمیل است که قرار است ارسال کنید؟ اگر عکس های با کیفیت بالا را روی کاغذ براق چاپ می کنید، تنظیمات پیش نویس با کیفیت و کاغذ ساده کافی نخواهد بود. علاوه بر این، مخلوط کردن مارک ها و انواع کاغذ در یک سینی پرینتر شارپ می تواند مشکلات بیشتری ایجاد کند.

 1. درباره امنیت پرینتر شارپ مطمئن نیستید

اکثر تولیدکنندگان پرینتر شارپ دارای ویژگی های امنیتی هستند که قبلاً برای محافظت در برابر دسترسی غیر مجاز نصب شده اند. با این حال، اگر اقدامات خاصی انجام نشود، یک هکر می تواند از پرینتر شارپ شما به عنوان در پشتی برای نقض شبکه شما استفاده کند. بزرگترین اقداماتی که می توانید برای جلوگیری از این امر انجام دهید شامل تغییر رمز پیش فرض پرینتر شارپ و اطمینان از نصب آخرین به روزرسانی های امنیتی است.

این مطلب را از دست ندهید   قابلیت‌ پرینتر شارپ MA-410

اگر از نحوه انجام آن مطمئن نیستید، از مدیر فناوری اطلاعات یا ارائه دهنده خدمات چاپ چاپ شده (MPS) بخواهید تا تنظیمات امنیتی شما را پیکربندی کند. آنها از وجود قفل دیجیتال و تنظیمات امنیتی به روز شده اطمینان می دهند. آنها حتی می توانند حالت های محرمانه چاپ را برای محافظت در برابر تهدیدات احتمالی داخلی تنظیم کنند.

 1. پرینتر شارپ من دیگر اسکن نمی کند

وقتی MFP دیگر اسکن نمی کند، نرم افزار اسکنر خراب اغلب نقش شرور را بازی می کند. برای اسکن مجدد پرینتر شارپ خود، بسته نرم افزاری چاپ را دوباره نصب کنید. اگر موفقیت آمیز نبود، قسمت عیب یابی کتابچه راهنمای کاربر را بخوانید یا به صورت آنلاین به وب سایت سازنده مراجعه کنید تا مدل پرینتر شارپ خاص خود را پیدا کنید. ممکن است یک مشکل سخت افزاری وجود داشته باشد که باید تعمیر یا تعویض شود.

 1. تعداد زیادی گیر کاغذ

در حالی که ممکن است عامل اصلی گیرکردن کاغذ اجسام خارجی در داخل پرینتر شارپ باشد، چندین مجرم کمتر شناخته شده هستند، از جمله سینی کاغذ پر شده یا کاغذی که به طور نامناسب در آن قرار داده شده است. سعی کنید پشته کاغذ را برای کاهش هرگونه حالت استاتیک و گرد و غبار بچرخانید و کاغذ را مجدداً در حالی که آن را با راهنماها نگه می دارد، وارد کنید. هنگام استفاده از کاغذ ضخیم تر، اغلب بهتر است که هر ورق را به صورت دستی از طریق سینی بای پس وارد پرینتر شارپ کنید.

 1. خیلی آهسته چاپ می کند

اگرچه پرینتر شارپهای جوهر افشان با زمان خشک شدن جوهر بسیار کند هستند، اما پرینتر شارپهای لیزری نیز ممکن است مشکلاتی داشته باشند. همانطور که چاپ با کیفیت پیش نویس برای عکس های دقیق می تواند منجر به مشکلات چاپ شود، چاپ اسناد متنی ساده سیاه و سفید نیز با کیفیت ارائه می شود.

این مطلب را از دست ندهید   آموزش تمیز کردن واحد لیزر فتوکپی

هرچه استاندارد کیفیت چاپ کمتر باشد، سرعت چاپ بیشتر می شود. همچنین در نظر بگیرید که آیا کار چاپ شما در حالت دوبلکس (با استفاده از هر دو طرف کاغذ) چاپ می شود یا خیر. در این حالت، پرینتر شارپ باید مدتی طول بکشد تا هر برگ کاغذ را برعکس کند. اگر هدف شما سرعت است، هرچه تنظیمات پرینتر شارپ ساده تر باشد، بهتر است.

 1. چاپ بسیار گران است

قبل از پرداخت هزینه دیگر کارتریج تونر، موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • آیا اکثر اسناد شما با کیفیت پیش نویس چاپ می شوند؟
 • آیا به هر صفحه سند، یا شاید فقط چند صفحه نیاز دارید؟
 • آیا چاپ دو طرفه یا دو طرفه یک گزینه است؟
 • آیا کارتریج های جوهر شما واقعاً برای دستگاه شما ساخته شده اند و آیا از یک فروشنده معتبر خریداری شده اند؟

در صورت خرید جوهر شخص ثالث با قیمت پایین، مسدود شدن نازل های چاپ و کیفیت جوهر فرعی دو شکایت رایج هستند و ناگزیر منجر به سفارشات مکرر جوهر می شوند. همچنین اطمینان از رعایت استانداردهای رایج چاپ توسط همه کارکنان، می تواند در هزینه شما صرفه جویی کند. همچنین ممکن است بخواهید به سیستم مدیریت محتوای الکترونیکی بدون کاغذ (ECM) بروید که می تواند اسناد را از طریق ابر ذخیره و مسیریابی کند و به شرکت شما در پیشبرد اقدامات سبز خود کمک کند.

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × دو =