نمایندگی تعمیر پرینتر شارپ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

آموزش تعمیر یونیت اسکن فتوکپی شارپ MX-2614N

عواملی مانند ضربه خوردن دستگاه، کارکرد بالا، نوسان برق، استفاده از تونر و پودرهای غیراستاندارد و مواردی از این دست، باعث خرابی بخش های مختلف دستگاه می شوند و در نتیجه تعمیر دستگاه کپی شارپ MX-2614N  آن را به دنبال خواهند داشت. دستگاه MX-2614N شارپ یکی از فتوکپی های سه کاره و رنگی می باشد. این دستگاه قابلیت کپی، اسکن و پرینت رنگی را دارد و در اماکنی مانند ادارات و مدارس کاربرد بیشتری دارد. با توجه به ابعاد این فتوکپی که 60.8×64.2×83.4 می باشد می توان گفت فضای کمی را در اتاق یا دفتر کار اشغال می کند. دستگاه شارپ MX-2614N قابلیت اسکن رنگی تا سایز A3 را با رزولوشن 600dpi دارد.

همچنین این دستگاه می تواند در هر دقیقه 26 برگ کاغذ A4 را به صورت رنگی کپی بگیرد. البته این موضوع در سایز A3 به 14 برگ در هر دقیقه می رسد. اما با همه این اوصاف، نمی توان گفت که دستگاه فوق با مشکل مواجه نشده و نیاز به تعمیر نخواهد داشت. به طور کلی تمامی دستگاه هایی که حجم کاری آنها بالا باشد بیش از دیگر وسایل نیاز به سرویس و تعمیر خواهند داشت. دستگاه کپی نیز یکی از دستگاه هایی است که روزانه حجم کاری بالایی دارد و از این نظر در طول استفاده نیاز به سرویس ها و تعمیراتی خواهد داشت. برای نمونه برخی از تعمیرات احتمالی دستگاه را بررسی می کنیم.

تعمیر یونیت اسکن فتوکپی شارپ MX-2614N

یونیت اسکن یکی از بخش های مهم دستگاه بوده که اسکن کردن اسناد توسط آن انجام می شود. این قطعه نقش مهمی در کارکرد دستگاه دارد و در صورت خرابی، عمل اسکن و کپی انجام نمی شود. خرابی این بخش از دستگاه شامل، خرابی لنز، خرابی لامپ اسکنر، خرابی شیشه و عدم نصب درایو اسکنر است. درصورت بروز مشکل در یونیت اسکن، تمامی موارد فوق بررسی شده و در صورت لزوم تعمیر یا تعویض می گردند. تعمیر یونیت اسکن یکی از نمونه تعمیرات تخصصی است که در فرآیند تعمیر دستگاه کپی شارپ MX-2614N انجام می شود.

این مطلب را از دست ندهید   نحوه رفع گرفتگی هد پرینتر شارپ

تعمیر درام دستگاه کپی شارپ MX-2614N

درام یکی از قطعاتی است که معمولاً میزان تعمیرات آن بیش از دیگر قطعات دستگاه کپی است. البته درام یک قطعه مصرفی هم محسوب می شود که پس از کاهش کیفیت آن باید تعویض شود. درام دستگاه کپی به شکل میله ای استوانه ای است که انتقال تصویر بر روی کاغذ را انجام می دهد. این قطعه نقش بسیار زیادی در کیفیت چاپ دارد به گونه ای که اگر کیفیت چاپ افت کند یکی از اولین قطعاتی که مورد بررسی قرار می گیرد درام می باشد.

خراشیدگی، شکستگی یا وجود لکه روی درام از جمله مشکلات این قطعه هستند که تأثیر نامطلوبی روی پرینت و کپی می گذارند. خط انداختن کپی، چاپ کم رنگ، چسبیدن و گیر کردن کاغذ و صدای غیرمتعارف دستگاه کپی از نشانه های خرابی درام می باشند. در صورت بروز این مشکلات باید برای تعمیر دستگاه کپی شارپ MX-2614N اقدام کنید. با اینکه درام قطعه مصرفی است و پس از افت کیفیت آن باید تعویض شود اما ممکن است مشکلات آن چندان جدی نباشد و با تعمیر نیز برطرف شوند. تشخیص این موضوع بستگی به نظر کارشناس فنی و بازدید درام دستگاه دارد.

تعمیر تاچ ‌پنل دستگاه کپی شارپ MX-2614N

نوع صفحه نمایش دستگاه کپی فوق از نوع لمسی بوده و کاربر از طریق آن می‌تواند تنظیمات دستگاه را انجام دهد. اگرچه خرابی در این بخش کمتر اتفاق می افتد اما عواملی مانند ضربه خوردن، نفوذ آب و رطوبت و استفاده نامناسب از آن ممکن است تعمیراتی در این بخش به دنبال داشته باشد. خرابی این قطعه معمولاً با کندی عملکرد و عدم اجرای دستورات همراه است.

این مطلب را از دست ندهید   قابلیت‌های فتوکپی AR-6020N شارپ

به عبارت دیگر در صورتی که تاچ پنل خراب باشد، یا دستورات به کندی توسط آن دریافت می شوند و یا اینکه به طور کلی هیچ لمسی را تشخیص نمی دهد. این مشکل نیز تعمیر دستگاه کپی شارپ MX-2614N را برای شما به دنبال دارد. در این شرایط، کارشناسان ابتدا از طریق ریست کردن دستگاه و اقدامات نرم افزاری تلاش می کنند مشکل را برطرف کنند. در غیر این صورت پنل را باز کرده و با استفاده از دستگاه های ویژه اقدام به تعمیر و رفع مشکل آن می کنند.

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × چهار =