نمایندگی تعمیر پرینتر شارپ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

پرینتر شارپ یکی از دستگاه های خسته کننده در دنیای فناوری مصرف کننده هستند. پیام های خطای غیرقابل تشخیص، گیر کردن کاغذ، جوهر لکه دار و آفلاین شدن غیرقابل توضیح تنها برخی از مشکلاتی است که شما به طور معمول در بسیاری از پرینتر شارپی خانگی و اداری کوچک با آن مواجه خواهید شد. اگر تا به حال سعی کرده‌اید چیزی را چاپ کنید تا بپرسید «چرا پرینتر شارپ من آفلاین است»، در اینجا هفت مورد از رایج‌ترین راه‌حل‌ها برای مشکل عیب یابی آفلاینی پرینتر شارپ آزاردهنده آورده شده است.

عیب یابی آفلاینی پرینتر شارپ

عیب یابی آفلاینی پرینتر شارپ و بررسی پیام های خطا

در عیب یابی آفلاینی پرینتر شارپ گاهی اوقات در گرمای لحظه به راحتی می توان چیزهای بدیهی را نادیده گرفت. اولین چیزی که باید بررسی کنید آیا پرینتر شارپ شما آفلاین ظاهر می شود و چاپ نمی شود این است که به خود پرینتر شارپ نگاه کنید. آیا روشن است؟

سینی کاغذ را بررسی کنید تا مطمئن شوید که بارگذاری شده است، و صفحه نمایش پرینتر شارپ را بررسی کنید تا ببینید آیا پیام های خطایی وجود دارد که ممکن است به شما سرنخی از مشکل بدهد. ممکن است تونر پرینتر شارپ کم یا تمام شده باشد، ممکن است مشکل اتصال داشته باشد یا ممکن است کاغذ گیر کرده باشد. هر مشکلی که پیدا کردید را پاک کنید.

اطمینان اتصال به وای فای

در عیب یابی آفلاینی پرینتر شارپ البته، اگر پرینتر شارپ شما مستقیماً از طریق کابل USB به رایانه شما متصل است، کابل را بررسی کنید تا از ایمن بودن آن مطمئن شوید. حتی ممکن است سعی کنید کابل ها و پورت های اتصال را تعویض کنید تا کابل یا پورت USB بد را به عنوان منبع مشکل از بین ببرید.

این مطلب را از دست ندهید   خرابی سیم برق پرینتر شارپ

اما این روزها اکثر پرینتر شارپ بی سیم هستند و به طور شگفت انگیزی برای پرینتر شارپ شما به راحتی می توان از WiFi جدا شد. مطمئن شوید که پرینتر شارپ شما به همان شبکه وای فای کامپیوتری که می‌خواهید از آن چاپ کنید متصل باشد. پانل نمایشگر پرینتر شارپ باید نام شبکه WiFi را نشان دهد و تأیید کند که اتصال بی سیم ثابتی دارید.

راه اندازی مجدد پرینتر و کامپیوتر

در عیب یابی آفلاینی پرینتر شارپ یکی از اولین کارهایی که برای عیب یابی پرینتر شارپ خود باید انجام دهید، راه اندازی مجدد آن است. اگر مشکلی موقتی وجود داشته باشد، خاموش کردن و دوباره روشن کردن آن به پرینتر شارپ فرصت راه‌اندازی مجدد و شروع تازه می‌دهد. می‌توانید پرینتر شارپ را با استفاده از دکمه روشن/خاموش آن – در صورت داشتن یک – یا از طریق کنترل پنل خاموش کنید، اما راه‌حل ساده‌تر این است که پرینتر شارپ را از برق بکشید.

یک دقیقه صبر کنید، سپس آن را دوباره وصل کنید و منتظر بمانید تا به طور کامل راه اندازی مجدد شود و به وای فای متصل شود. ایده بدی نیست که رایانه خود را همزمان راه اندازی مجدد کنید تا مطمئن شوید هر دو دستگاه به روز شده اند.

آفلاین نبودن پرینتر شارپ

در عیب یابی آفلاینی پرینتر شارپ گاهی اوقات راه حل حتی واضح تر از آن چیزی است که فکر می کنید – پرینتر شارپ شما می تواند روی حالت آفلاین تنظیم شود. برای بررسی، صف پرینتر شارپ را در رایانه شخصی خود باز کنید:

 1. روی Start کلیک کنید و سپس تنظیمات را انتخاب کنید.
 2. در قسمت پیمایش در سمت چپ، روی بلوتوث و دستگاه‌ها کلیک کنید.
 3. در صفحه بلوتوث و دستگاه ها، روی Printers & Scanners کلیک کنید.
 4. روی ورودی پرینتر شارپ خود کلیک کنید.
 5. روی Open printer queue کلیک کنید.
 6. در پنجره صف پرینتر شارپ، روی Printer در نوار منو کلیک کنید، سپس مطمئن شوید که Use Printer Offline علامت نخورده است. اگر چنین است، روی آن کلیک کنید تا به حالت آنلاین برگردید.
این مطلب را از دست ندهید   تعمیر آفلاین بودن پرینتر شارپ

پاک کردن صف چاپ و عیب یابی آفلاینی پرینتر شارپ

در عیب یابی آفلاینی پرینتر شارپ ممکن است در یکی از اسنادی که به پرینتر شارپ ارسال کرده اید مشکلی وجود داشته باشد و صف چاپ شما را متوقف کند. سعی کنید کل صف را پاک کنید و سپس چیزی را به پرینتر شارپ بفرستید. برای پاک کردن صف خود:

 1. روی Start کلیک کنید و سپس تنظیمات را انتخاب کنید.
 2. در قسمت پیمایش در سمت چپ، روی بلوتوث و دستگاه‌ها کلیک کنید.
 3. در صفحه بلوتوث و دستگاه ها، روی Printers & Scanners کلیک کنید.
 4. روی ورودی پرینتر شارپ خود کلیک کنید.
 5. روی Open printer queue کلیک کنید.
 6. در پنجره صف پرینتر شارپ، روی Printer در نوار منو کلیک کنید، سپس روی Cancel All Documents کلیک کنید.

بازنشانی اسپولر چاپ

در عیب یابی آفلاینی پرینتر شارپ ممکن است مشکل نرم افزاری عمیق تری وجود داشته باشد که باعث می شود پرینتر شارپ شما به درستی کار نکند. سرویس مهمی که به رایانه اجازه می‌دهد با پرینتر شارپ به نام Print Spooler ارتباط برقرار کند، ممکن است ناموفق باشد. اسپولر چاپ را دوباره راه اندازی کنید:

 1. در کادر جستجوی Start، عبارت “services” را تایپ کنید. هنگامی که مشاهده کردید در لیست نتایج جستجو ظاهر می شود، روی Services کلیک کنید.
 2. Print Spooler را در لیست خدمات پیدا کنید.
 3. روی Print Spooler کلیک راست کرده و از منوی پاپ آپ گزینه Restart را انتخاب کنید.

دوباره نصب پرینتر شارپ

اگر هیچ چیز دیگری جواب نداد، باید سعی کنید پرینتر شارپ را دوباره نصب کنید که گویی جدید است – این ممکن است اشکال یا تنظیمات پرینتر شارپ را که به درستی پیکربندی نشده است برطرف کند.

 1. پرینتر خود را جدا کنید و اگر از طریق USB به رایانه شما متصل است (که بعید است)، آن کابل را نیز جدا کنید.
 2. روی Start و سپس Settings کلیک کنید.
 3. در قسمت پیمایش در سمت چپ، روی بلوتوث و دستگاه‌ها کلیک کنید.
 4. روی Printers & Scanners کلیک کنید.
 5. پرینتر شارپ خود را از لیست دستگاه ها انتخاب کنید.
 6. در سمت راست بالای صفحه پرینتر شارپ، روی Remove کلیک کنید.
این مطلب را از دست ندهید   کاربرد هارد دیسک در پرینتر

پس از حذف نصب پرینتر شارپ از رایانه، به صفحه پرینتر شارپ و اسکنرها برگردید و روی افزودن دستگاه کلیک کنید. دستورالعمل ها را برای جستجو و نصب پرینتر شارپ خود دنبال کنید.

بیشتر بدانید: تعمیر پرینتر شارپ جوهر افشان کم رنگ یا محو شده

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − 3 =