نمایندگی تعمیر پرینتر شارپ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

چرا دستگاه فتوکپی شارپ صدا میدهد؟

صدا دادن دستگاه کپی شارپ و دیگر برندها دلایل مشخصی دارد که در این مقاله آنها را معرفی می کنیم. این مشکل البته راه حل های نسبتا ساده ای هم دارد. راهکارهایی که در ادامه با آنها آشنا شده و می توانید آنها را اجرا نمایید. معمولا صدای دستگاه کپی شارپ و سایر برندها مربوط به نصب نادرست قطعات داخلی یا شکستن آنهاست. البته ممکن است مشکل بسیار جدی بوده و نیاز به ترمیم یا حتی تعویض یک یا چند قطعه باشد. به همین دلیل بهتر است برای تعمیر دقیق و تخصصی فتوکپی هنگام صدا دادن دستگاه کپی شارپ، از تعمیرکاران مجرب کمک بگیرید. همکاران در واحد تعمیرات کپی نمایندگی شارپ مرکز سخت افزار ایران، کنار شما هستند تا هرگونه ایراد دستگاه اعم از صدا دادن فتوکپی و … را به نحو احسن عیب یابی کرده و برطرف نمایند.

دلایل صدا دادن دستگاه کپی شارپ

فرقی ندارد که دستگاه کپی شما از کدام برند باشد؛ در هر صورت ممکن است هنگام کار صداهای غیر عادی تولید کرده و شما را نگران کند. اما منشأ این صدا کجاست؟ صدای دستگاه کپی شارپ دلایل مختلفی دارد. در وهله اول ممکن است بلید دستگاه کپی روی درام کشیده شود و یک صدای غیر عادی تولید کند. این احتمال هم وجود دارد که چرخ دنده شکسته باشند و یونیت درایو به این دلیل صدا تولید کند.

اگر حجم دولوپر دستگاه کپی بیشتر از حد مجاز باشد، یونیت تانک سفت شده و این قسمت صدا می دهد. صدا دادن دستگاه کپی در بخش کاغذکش، معمولا مربوط به خرابی سنولوئید است. البته خرابی چرخ دنده های یونیت درام هم می تواند موجب ایجاد چنین مشکلی شود. گاهی صدای دستگاه فتوکپی، ناشی از خرابی کارتریج یا نصب نادرست این قطعه است. در بخش های بعدی نحوه برطرف کردن مشکل صدا دادن دستگاه کپی sharp را نیز بررسی می کنیم.

این مطلب را از دست ندهید   قابلیت‌ پرینتر شارپ MA-410

چگونه صدای دستگاه کپی sharp را از بین ببریم؟

برای از بین بردن صدای دستگاه کپی شارپ، باید منشأ صدا را پیدا کرده و آن را از بین ببرید. صدای هریک از بخش های دستگاه کپی، دلایل متفاوتی دارد و برای ترمیم آن باید به شکل خاصی عمل کنید. در زیر، به شما می گوییم که صدای هرکدام از بخش ها و قطعات فتوکپی شارپ را چگونه از بین ببرید.

رفع صدای کارتریج دستگاه کپی شارپ

یکی از دلایل صدا دادن فتوکپی شارپ، نصب نادرست کارتریج یا خرابی این قطعه است. حتی تمام شدن مواد مصرفی داخل کارتریج هم می تواند صداهایی را در حین کار دستگاه ایجاد کند. جالب است بدانید که وقتی شارژ کارتریج تمام می شود، مگنت به علت تماسی که با بلید دارد، صدا تولید می کند. معمولا این مشکل با تعویض مگنت حل می شود. با این حال گاهی هم نیاز به تعویض کارتریج کپی شارپ است. در دستگاه هایی که کارتریج آنها یکبار مصرف نیست، شارژ کارتریج هم می تواند مشکل گشا باشد.

حل مشکل صدای کاغذکش کپی شارپ

خرابی کاغذکش هم یکی دیگر از دلایل صدا دادن دستگاه کپی شارپ است. معمولا کارشناسان تعمیر دستگاه فتوکپی شارپ در این شرایط کلاج کاغذ کش را بررسی کرده و آن را ترمیم یا تعویض می کنند.

آیا می توان صدای موتور فتوکپی sharp را قطع کرد؟

بله! اگر صدای دستگاه کپی شارپ مربوط به موتور باشد، باید این قطعه را ترمیم یا تعویض نمایید. البته بهتر است برای این کار از تیم تعمیرات کپی در نمایندگی مجاز شارپ کمک بگیرید.

این مطلب را از دست ندهید   صدای ناهنجار پرینتر

رفع مشکل صدای چرخ دنده های دستگاه کپی شارپ

گاهی صدا دادن دستگاه کپی شارپ، ناشی از خرابی یا آسیب دیدگی چرخ دنده هاست. در این صورت نیاز به تمیز کردن، گریس کاری، سرویس و گاها تعویض این قطعات می باشد.

صدا دادن فیوزینگ کپی شارپ

با تعویض چرخ دنده فیوزینگ و غلطک های هدایت کننده کاغذ هم می توان مشکل صدای دستگاه فتوکپی sharp را حل کرد. دقت کنید که این کار باید توسط تعمیرکاران حرفه ای و با استفاده از تجهیزات و ابزارآلات مخصوص انجام شود.

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 19 =