نمایندگی تعمیر پرینتر شارپ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

آموزش کار با دستگاه فتوکپی شارپ

اگر از آن دسته از کاربرانی هستید که تصمیم دارید با دستگاه کپی شارپ کار کنید و اسنادی را کپی بگیرید یا اینکه به تازگی این دستگاه را خریداری کرده اید اما نحوه کار کردن با آن را بلد نیستید، نباید ادامه این مطلب را از دست بدهید؛ چراکه در این مطلب که درخصوص آموزش کار با دستگاه فتوکپی شارپ است، تصمیم داریم نحوه کپی گرفتن از اسناد و همچنین نحوه کپی گرفتن به صورت پشت و رو که هم به صورت دستی انجام می شود و هم به صورت خودکار را به شما آموزش دهیم.

مراحل آموزش کار با دستگاه فتوکپی شارپ

مهم ترین پروسه کار با دستگاه فتوکپی، کپی گرفتن و به خصوص کپی گرفتن پشت و رو با این دستگاه است. به همین دلیل تصمیم داریم در آموزش کار با دستگاه فتوکپی شارپ ، نحوه کپی گرفتن از اسناد و همچنین نحوه کپی گرفتن پشت و رو به صورت خودکار و دستی را با این دستگاه به شما آموزش دهیم.

کپی گرفتن با دستگاه کپی شارپ

اولین مرحله از آموزش کار با دستگاه فتوکپی شارپ ، یادگیری نحوه کپی گرفتن با این دستگاه است. اولین کاری که باید برای کپی گرفتن با دستگاه کپی شارپ انجام دهید این است که جهت افزایش کیفیت کپی در دستگاه فتوکپی شارپ همیشه باید قبل از شروع کار با فتوکپی، صفحه اسکنر این دستگاه را تمیز کنید؛ چراکه وجود هر گونه لک و اثر انگشت بر روی صفحه ی اسکنر باعث می شود کیفیت چاپ در دستگاه کپی به صورت چشم گیری کاهش پیدا کند. به شما پیشنهاد می کنیم با استفاده از یک پارچه نمناک صفحه اسکنر دستگاه کپی خود را تمیز کنید.

این مطلب را از دست ندهید   تعمیر برد پاور دستگاه کپی

دومین نکته ای که باید قبل از شروع کار با دستگاه فتوکپی شارپ رعایت کنید، استفاده از کاغذ مناسب است. توجه داشته باشد که هر دستگاه کپی کاغذ مخصوص به خود را دارد که اندازه و وزن مشخصی دارد. به همین دلیل به شما پیشنهاد می کنیم که از کاغذی با اندازه متناسب با دستگاه کپی خود و تعداد برگه های متناسب با ظرفیت سینی آن استفاده کنید؛ چراکه استفاده از کاغذ نامناسب و ناسازگار با دستگاه کپی می تواند موجب گیر کردن آن در این دستگاه و به بار آوردن مشکلات سخت افزاری زیادی شود.

قبل از روشن کردن دستگاه کپی شارپ حتما این دستگاه را به محافظ برق متصل کنید. سپس برای کار با دستگاه کپی دکمه پاور آن را فشار دهید تا دستگاه روشن شود.

حالا اسناد را برای کپی گرفتن آماده کنید و مطمئن شوید که دارای هیچ منگنه و گیره ای نباشند؛ چراکه وجود منگنه یا گیره بر روی کاغذ موجب گیر کردن آن در دستگاه کپی می شود.

اگر دستگاه کپی شما دارای سیستم تغذیه اتوماتیک یا همان ADF باشد تنها کافیست که کاغذها را به صورت دسته ای در دستگاه قرار داده و از آن ها کپی بگیرید. اما اگر دستگاه کپی شما دارای چنین سیستمی نباشد، برای کپی گرفتن از اسناد مجبورید آن ها را یکی یکی روی صفحه اسکنر دستگاه قرار دهید.

اکنون می توانید تعداد کپی هایی که تصمیم دارید از اسناد قرار داده شده بر روی صفحه اسکنر دستگاه کپی، بگیرید را مشخص کنید. علاوه بر این می توانید در این مرحله کنتراست دستگاه را تنظیم کنید تا کیفیت اسناد چاپی افزایش پیدا کند.

این مطلب را از دست ندهید   نحوه رفع گیر کاغذ

اگر دستگاه کپی شما از نوع رنگی است باید یکی از حالت های رنگی یا سیاه و سفید را برای کپی گرفتن از اسناد موردنظرتان انتخاب کنید. علاوه بر این اگر دستگاه شما دارای قابلیت کپی پشت و رو است، درصورت نیاز باید این گزینه را نیز در این مرحله تنظیم نمایید.

حالا وقت آن رسیده است که تنظیمات سایز کاغذ را نیز انجام دهید و درنهایت دکمه COPY را فشار دهید تا پروسه کپی گرفتن از اسناد موردنظر آغاز شود.

کپی گرفتن پشت و رو با دستگاه کپی شارپ

برخی از مدل های دستگاه کپی شارپ به ویژه مدل های قدیمی این دستگاه فاقد قابلیت کپی پشت و رو می باشند و برخی دیگر از مدل های جدید دستگاه کپی شارپ دارای چنین قابلیتی می باشند. از این رو در آن دسته از مدل های این دستگاه که فاقد قابلیت کپی پشت و رو هستند باید به صورت دستی اسناد مورد نظر خود را کپی بگیرید. به همین دلیل تصمیم داریم در آموزش کار با دستگاه فتوکپی شارپ ، نحوه کپی گرفتن پشت و رو به صورت خودکار و دستی را به شما آموزش دهیم.

کپی گرفتن پشت و رو به صورت دستی

همانطور که اشاره کردیم برخی از مدل های دستگاه کپی شارپ به ویژه انواع قدیمی تر آن، فاقد قابلیت کپی پشت و رو به صورت اتوماتیک هستند. در این مدل از دستگاه های کپی شارپ باید به صورت دستی اسناد را به صورت پشت و رو کپی بگیرید. اول از همه باید سند اول را روی شیشه اسکنر فتوکپی گذاشته و سپس برگه را در داخل سینی کاغذ قرار دهید. بعد از این که برگه کپی شده از دستگاه خارج شد، سند دیگر را در جایگاه سند قبل قرار دهید.

این مطلب را از دست ندهید   نحوه ریست پرینتر

حالا باید برگه ای را که یک روی آن کپی شده، برعکس دوباره در سینی کاغذ قرار دهید. با این کار می توانید اسناد مورد نظر خود را به صورت پشت و رو و دستی کپی بگیرید.

کپی گرفتن پشت و رو به صورت خودکار

در این مرحله از آموزش کار با دستگاه فتوکپی شارپ نوبت به کپی گرفتن پشت و رو به صورت خودکار است. برای انجام این کار ابتدا سند مورد نظرتان را برای کپی گرفتن آماده کنید و مطمئن شوید که کاغذ در دستگاه کپی وجود داشته باشد.

درب ADF دستگاه را باز کنید.

سند مورد نظرتان را رو به پایین روی خط کش شیشه اسکنر دستگاه کپی تنظیم کنید و درب ADF دستگاه را ببندید.

دکمه 2 Sided Copy را در نمایشگر دستگاه کپی شارپ انتخاب کنید.

حالا باید دکمه Sided to 2Sided 1 را انتخاب کنید و سپس  ok را بزنید.

در این مرحله باید نوع برگه ها را در دستگاه کپی تنظیم کنید.

با نمایش صفحه کلید اعداد، تعداد سری کپی از اسناد مورد نظرتان را وارد کنید.

حالا می توانید دکمه استارت را بزنید.

سند را برداشته و سند بعدی را در دستگاه قرار دهید.

مجددا دکمه استارت را بزنید.

درنهایت نیز گزینه Read-End را انتخاب کنید تا عملیات کپی آغاز شود..

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 1 =